Tłok pieczętny - Święty Antoni z Dzieciątkiem

Tłok pieczętny intaglio do wyrobu medalików - Święty Antoni z Dzieciątkiem, śr. walca 43 mm, wys. 35 mm, pocz. XX w.

Cena: 1 100 zł

Antoni z Padwy, Antoni Padewski, właśc. Fernando Martins de Bulhoes, pol. Ferdynand Bulonne (ur. 1195 w Lizbonie, zm. 1231 w Arcelli k. Padwy) - portugalski teolog, franciszkanin, święty kościoła katolickiego, prezbiter i doktor Kościoła. Był jednym z najbardziej cenionych kaznodziei XIII wieku: elokwentny, ze świetną pamięcią, szeroką wiedzą - zasłynął jako kaznodzieja zajmujący się kwestiami moralnymi.. Katolicy uznają, że pewnej nocy Dzieciątko Jezus nawiedziło Antoniego i ucałowało go zapewniając o miłości Boga. Z tej przyczyny święty jest przedstawiany z małym Jezusem z Nazaretu na ręku.
Na miejscu gobu św. Antoniego - Il Santo - wznosi się potężna bazylika zbudowana w Padwie w XIII w., jedno z najpopularniejszych sanktuariów w Europie.
W Polsce święty cieszy się szczególnym kultem w Jaśle (jest tu sanktuarium Jego imienia), Leżajsku, Przeworsku, Radecznicy (wieś zwana jest Częstochową Lubelszczyzny - znajduje się tu sanktuarium św. Antoniego a także klasztor oo. Bernardynów) oraz Brodnicy, której jest patronem.

 

kategoria: Inne

wystawca:

IKONY - ANTYKI

ul. Retoryka 22, 31-107 Kraków

M: 664 462 763

T: +48 12 426 49 98

E: lp.ikytna-ynoki@nolas